Adopcja na odległość

SŁUŻBA OJCOWSKIEJ MIŁOŚCI BOGA

Przywrócić godność afrykańskiemu dziecku

Służba Ojcowskiej Miłości Boga (Father's Divine Love Ministries - FDLM) to organizacja niezależna, chrześcijańska, kościelna, rodzimie ugandyjska, pozarządowa.

Mieścimy się w mieście Jinja w Ugandzie. Prowadzi nas pasja odnowy godności w rolniczych afrykańskich miejscowościach oraz uzdolnienie do samodzielności sierot w obszarach zdziesiątkowanych przez HIV/AIDS. Pracujemy również z wdowami w naszej okolicy, wyposażając je w umiejętności osiągania większych zysków, tak aby mogły same utrzymać siebie oraz swoje dzieci (bądź wnuki). W naszej społeczności organizujemy również liczne ewangelizacje, kursy biblijne, projekty zakładania zborów w okolicznych wsiach oraz programy uczniostwa.

DLACZEGO NASZA SŁUŻBA JEST WAŻNA?

Sieroty i wdowy są najsłabszymi członkami społeczeństwa na całym świecie. W Ugandzie doświadczają często wykorzystywania, przemocy i niesprawiedliwości w straszny sposób. Bóg się temu sprzeciwia, będąc Ojcem wdów i sierot. Jako Jego ciało jesteśmy powołani, by Go naśladować. W Jakuba 1:27 czytamy: "Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie niesplamionym przez świat".  Jako ręce i stopy Chrystusa niesiemy nadzieję, która jest potrzebna tym ludziom w rozpaczliwym położeniu. To nadzieja krzyża. Powinni się dowiedzieć, że ich Ojciec w Niebie ich kocha oraz, że w Nim mogą odnaleźć swą przyszłość, pomoc uzdrowienie, wolność i wartość. Powinni wiedzieć, że my, jako ich bracia i siostry w Chrystusie, wierzymy w nich dość mocno, by w nich zainwestować. Wyraża się najlepiej w dostarczeniu szklanki czystej wody, ciepłego posiłku, który wypełni pusty żołądek, bezpiecznym i pełnym miłości miejscu schronienia, opiece medycznej i umożliwieniu pójścia do szkoły.

DOMY DLA SIEROT

Służba Ojcowskiej Miłości Boga zapewnia do i opiekę dla ponad 50 dzieci w wieku pomiędzy 3 miesiące a 20 lat. Peniel to baza podobna do osady, złożona z kilku domów na obszarze 3 akrów. Była naszym marzeniem od 10 lat, które niedawno udało się zrealizować. Każdy budynek jest domem dla około 10 dzieci z wdową, która jest dla nich zastępczą matką. To sprawia, że dzieci rosną w atmosferze domu, a nie instytucji. Dziecięca Przystań Rafa (Rapha's Chilldren Haven) wciąż pozostaje miejscem o charakterze ośrodka. Obecnie mieszkają w niej starsze dzieci, w chrystocentrycznej, silnie powiązanej i troszczącej się o siebie społeczności. naszym celem jest przenieść ostatecznie wszystkie dzieci do osady Peniel. To jednak wymaga środków i czasu. Wszystkie dzieci są aktywną częścią naszej społeczności, uczęszczając do szkół i angażując się w życie Kościoła Bożej Miłości (założonego przez Służbę Ojcowskiej Miłości Boga w Przystani).

WYSPA LINGIRA

Lingira to mała wyspa na Jeziorze Wiktorii. Ze względu na brak infrastruktury, wyspy takie jak ta to prawdziwy raj dla ziemi dla przestępców, uciekających z ucywilizowanych obszarów. Poziom zarażenia AIDS na tej wyspie rośnie, ubóstwo się pogłębia. Służba Ojcowskiej Miłości Boga rozpoczęła program zapewniania edukacji i opieki medycznej oraz żywności dla około 66 dzieci. Pracujemy również nad ukończeniem domu dla dzieci, który ciągle jest w budowie.

POMOC DLA SPOŁECZNOŚCI

Służba Ojcowskiej Miłości Boga daje wdowom małe granty, bądź pożyczki (czasem wraz z żywym inwentarzem), na utrzymanie wraz z dziećmi, które są pod ich opieką. Bardzo niskie dochody w rodzinach nie wystarczające na zakup leków (czasami o wartości 1$) powodują wysoką umieralność wśród dzieci. Staramy się również zaspokajać najbardziej podstawowe potrzeby w tych miejscach np. budowanie studni. Mamy bardzo dobre stosunki z lokalnymi szkołami. Pomagamy setkom uczniów, prowadząc nauczanie o wierze, nadziei, abstynencji, przebaczaniu, uczciwości, poświęceniu i przywództwie.

PROJEKT ROLNICZY

Pracujemy nad tym, aby Służba Ojcowskiej Miłości Boga sama się finansowała. Niedawno zakupiliśmy traktor, planujemy wydzierżawić ziemię, którą chcemy uprawiać, aby jak najbardziej usamodzielnić naszą służbę.

JAK NAM POMÓC

Wierni partnerzy są podstawą naszego rozwoju. Potrzeb wokół nas jest tak wiele, że możliwości rozwoju służby są praktycznie nieograniczone. Nie chodzi nam jedynie o to, by nasze dzieci nakarmić i dać im zadaszone miejsce do spania. Chcemy je otoczyć godną opieką, aby były zdrowe  i stały się cennymi budowniczymi naszego społeczeństwa. Wasze wsparcie sprawia, że możemy zapewnić im taką właśnie opiekę, a przez to przywrócić godność afrykańskim dzieciom.

MÓDL SIĘ O NAS

Przed nami wiele wyzwań i potrzeb. Dziękujemy wszystkim, którzy powierzają nas Bogu w swych prośbach.

WSPARCIE FINANSOWE

Każda suma jest dla nas wartościowa i znacząca! Pamiętaj, że możesz nam również pomóc poprzez zachęcenie do pomocy swych przyjaciół, czy rodzinę.

NUMER KONTA W POLSCE

Polecamy również rozwiązanie "adopcji" konkretnego dziecka - czyli łożenie a jego potrzeby bytowe i edukacyjne. Dziecko to zostanie poinformowane o swoim opiekunie z Polski. Opiekun natomiast wraz ze zdjęciem i podstawowymi informacjami będzie otrzymywał listy od podopiecznego.

Chcąc dołączyć od naszej kacji wystarczy wyrazić taką gotowość i przesłać do mnie swoje dane: imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon do kontaktu i adres e-mail. Po takiej deklaracji wyślemy informacje o dziecku potrzebującym pomocy. W tym celu proszę o kontakt na następujący adres: jacek@komnet.com.pl lub pod numerem telefonu 608-403-491.

Numer konta przeznaczonego na pomoc dzieciom w Afryce:

NBP PKO SA
36 1020 1491 0000 4602 0072 2603

Niech was Bóg błogosławi!

David i Sarah Livingstone Zijjan z rodziną

Więcej informacji na stronie: http://dignityafrica.org